Koncert pro čtyři harfy Břevnovských hudebních setkání v úterý
Sedmá koncertní sezóna Břevnovských hudebních setkání pokračuje v úterý 12. dubna v 19 hodin dalším koncertem. V kostele Církve československé husitské ve Wuchterlově ulici v pražských Dejvicích se bude konat Koncert pro čtyři harfy, v němž harfistka Jana Boušková, sóloharfistka České filharmonie a profesorka HAMU a Royal College of Music v Londýně, představí své čtyři studentky a další hosty. Zazní také premiéra nové skladby Jaroslava Krčka.

Harfistky Adéla Bilanová, Kateřina Valášková, Roxana Hädler a Aneta Pávková zahrají skladby Wolfganga Amadea Mozarta, Franze Liszta a Fryderyka Chopina v úpravách německého skladatele Williho Märze a také Smetanovu Vltavu v aranži Stanleyho Chaloupky v originální sestavě čtyř harf. V dalším programu vystoupí v sólových skladbách také synové Jany Bouškové, houslisté Filip a David Kubitovi.
Vrcholem koncertu bude premiéra kompozice Suita semplice č. 3 skladatele a také zakladatele a uměleckého vedoucího souboru Musica Bohemica Jaroslava Krčka. V tomto díle se k předchozím interpretům připojí hobojistka Gabriela Krčková.

Foto: Fb České filharmonie
Příspěvky redakce
- Jakub Hrůša umělcem roku na ICMA. Uspěl i Pavel Haas Quartet
- Františ, Borovka a Baborák v Atriu Žižkov se svými svěřenci
- Bydhošťský Karneval s Carmen v českých barvách
- Juraj Valčuha se Slovenskou filharmonií nabídne dvě slovenské premiéry
- Vinohradský symfonický orchestr sebevědomě v dílech klasiků
Více z této rubriky
- Františ, Borovka a Baborák v Atriu Žižkov se svými svěřenci
- Bydhošťský Karneval s Carmen v českých barvách
- Juraj Valčuha se Slovenskou filharmonií nabídne dvě slovenské premiéry
- Vinohradský symfonický orchestr sebevědomě v dílech klasiků
- Nejbližší koncert Státní filharmonie Košice stojí na Peteru Breinerovi
- Hráči na smyčcové nástroje v hledáčku Akademie komorní hudby
- Petr Popelka nepřibrzdí ani po berlínském debutu
- Příběh kláves umění a krásných nauk s Alenou Hönigovou pokračuje
- Vojtěch Spurný v dvojroli u zlínských filharmoniků
- V Brně chystají dvojici uvedení Novákovy monumentální Bouře