sobota, 22 červenec 2023 10:23

Bez české účasti. Mezinárodní violová soutěž Oskara Nedbala oznámila semifinalisty

Autor:

Do pátého ročníku Mezinárodní violové soutěže Oskara Nedbala, jejíž závěrečná kola se uskuteční v termínu od 28. září do 1. října 2023, se přihlásilo pětadevadesát violistů z dvaatřiceti zemí světa. První kolo soutěže se uskutečnilo formou posuzování videonahrávek, které porota hodnotila během prvních čtrnácti dnů v červenci. V porotě soutěže kromě přední české violistky Kristiny Fialové, ředitelky a zakladatelky soutěže, usednou další renomovaní violisté a pedagogové z celého světa: předseda poroty Tim Frederiksen (Dánsko), dále Peter Bársony (Maďarsko), Lech Antonio Uszynski (Švýcarsko/Polsko) a Jan Pěruška (Česká republika).

 

2023-07-02-Soutez-Oskara-Nedbala-semifinale-01

 

Máme velikou radost z naprosto fantastické úrovně letošního ročníku. Letošní účast je rekordní,“ říká Kristina Fialová a dodává: „Oproti původnímu plánu (dvanáct soutěžících) jsme do druhého kola vybrali osmnáct violistů.“ Druhé a třetí kolo se uskuteční živě v sále Pražské konzervatoře, a to na přelomu září a října tohoto roku. Finálové kolo violisté odehrají spolu s Plzeňskou filharmonií.

Mezinárodní violová soutěž Oskara Nedbala se uskuteční od 28. září do 1. října 2023 na Pražské konzervatoři. Vstup na všechny kola i laureátský koncert je zdarma. Kompletní rozpis soutěže je k dispozici na ZDE. Vítěz soutěže si odnese mistrovský smyčec od Luboše Odlase a violové pouzdro od firmy GEWA. Všichni laureáti se kromě finančních cen mohou těšit na věcné ceny či na koncertní příležitosti. Mimořádné ceny jsou určeny za nejlepší interpretaci Sonáty Bohuslava Martinů nebo za nejlepší provedení povinné skladby Oskara Nedbala. V letošním roce se nebude udělovat cena pro nejlepšího českého účastníka, protože z České republiky se žádný soutěžící nepřihlásil.

 

Foto: ilustrační - archiv soutěže

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.