čtvrtek, 21 červenec 2022 14:30

Koncerty a představení letošních Letních mezinárodních interpretačních kurzů v Českém Krumlově

Autor:

Po prvním koncertu lektorů Letních mezinárodních interpretačních kurzů v Českém Krumlově, který se odehrál v pondělí 18. července, zvou pořadatelé na další. Místní klášter klarisek bude v sobotu 23. července místem Závěrečného koncertu Mistrovských pěveckých kurzů Vladimíra Chmela. V kostýmovaných výstupech z oper tam vystoupí Barbora Ďubeková, Nikola Uramová, Martin Šafárik, Petra Prýmková, Dagmar Drechslerová, David Cizner a další, a to za doprovodu Róberta Pechance v režii Jaromíra Brycha. O dalších akcích píšeme níže.

 

200

 

Závěrečný koncert účastníků Letních interpretačních kurzů pod vedením violoncellisty Martina Škampy, houslistky Marie Kocián Mátlové a klavíristů Petera Toperczera a Marka Kozáka se bude konat v neděli 24. července ve Velkém sále kláštera klarisek od 14 hodin. Klavírní doprovod obstará Jakub Škampa.

 

203

 

Na stejné místo je naplánován písňový recitál německého basbarytonisty a lektora kurzů Franze Hawlaty. Ten za klavírní spolupráce Róberta Pechance přednese písně Liszta, Haase a Brahmse. Koncert se bude konat v pondělí 25. července ve 20 hodin.

 

001

 

Rajský dvůr klarisek bude v sobotu 30. července od 18 hodin patřit Závěrečnému koncertu účastníků Mistrovských pěveckých kurzů Franze Hawlaty a Vladimíra Chmela. Za klavírního doprovodu Róberta Pechance a Giovanniho Curreliho v režii Jaromíra Brycha tam vystoupí Ester Pavlů, Tereza Mátlová, Daniel Hůlka, Tomáš Jeřábek, František Jeřábek, Markéta Dvořáková, Petr Malý a další.

 

201

 

Poslední den tohoto měsíce nabídne Závěrečné představení účastníků Tanečních kurzů Jiřího Horáka, a to v Městském divadle Český Krumlov od 14 hodin.

 

202

 

Foto: archiv Pražského hudebního institutu

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.