sobota, 30 květen 2020 08:47

Zlatá Pecka v novém termínu a s novým mottem

Autorka:

Festival Zlatá Pecka, který pořádá pěvkyně Dagmar Pecková, se kvůli pandemii uskuteční v novém podzimním termínu. Změny se dočká i původně callasovské téma. Novým mottem festivalu je parafráze verneovského románu „S hudbou kolem světa za 8 dní“. Přesně tolik dní letošní festival potrvá a nabídne deset hudebních, filmových a divadelních produkcí. Začíná v sobotu 31. října.

 

6

 

Čtvrtý ročník festivalu se v době omezeného cestování inspiroval románem Cesta kolem světa za 80 dní Julese Verna. Původní záměr věnovat téma festivalu světové pěvkyni Marii Callas odložili organizátoři na příští rok a novým mottem festivalu zvolili S hudbou kolem světa za 8 dní. „Zlatá Pecka má v sobě sílu nového života. Proto nic nevzdáváme a těšíme se na každého první listopadový týden letošního roku. Rozjedeme se světem i přes zavřené hranice, protože hudba hranice nezná,“ říká Dagmar Pecková.

Přehlídku zahájí v sobotu 31. října v chrudimském Divadle Karla Pippicha vernisáž výstavy Cesta kolem světa, kterou pro festival připravila pražská galerie La Femme. Na první listopadový den připadne slavnostní zahájení v chrudimském Kostele Nanebevzetí Panny Marie a večerní galakoncert ve Fibichově sále v Chrudimi. V programu s názvem S hudbou kolem světa za 80 minut! se kromě mezzosopranistky Dagmar Peckové představí Filharmonie Hradec Králové s dirigentem Janem Kučerou, Alžběta Poláčková, Richard Samek, Lukáš Hacek, Daniel Matoušek, Marie Svobodová a Kristýna Kůstková. Na dalších koncertech festival přivítá zpěvačku Dashu, zástupce nastupující pěvecké generace Daniela Matouška, uskupení Gentlemen Singers nebo mladé talenty z řad hudebně mimořádně nadaných dětí. Kromě Chrudimi zazní festivalové koncerty také v Pardubicích, Holicích nebo v Hlinsku. Doprovodné programy zahrnující interpretační kurzy Dagmar Peckové a projekt Festivalové pódium si zachovají svůj termín v posledním srpnovém týdnu.

 

2

 

8

 

7

 

9

 

Foto: archiv festivalu

Tereza Kramplová

Pochází z klavírnické a divadelní rodiny. Díky rodinné manufaktuře KLIMA Piano, kterou založil její dědeček Milan Klíma, měla možnost aktivně reprezentovat pianina a klavíry špičkové kvality na veletrzích v Evropě i Americe. Po libereckém gymnáziu vystudovala klavír na Pražské konzervatoři a obor hudební management na Akademii múzických umění v Praze. Klasické hudbě se věnuje celý život, už od studií působí v nejužším týmu festivalu EuroArt Praha, kde mimo jiné v rámci agentury EuroArt rozjížděla kariéru Ivo Kahánkovi, Tomášovi Jamníkovi nebo Zemlinského kvartetu. Osm let působila na pozici manažerky Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK, v současnosti je výkonnou ředitelkou festivalu Za poklady Broumovska a manažerkou projektů Broumovská klávesa a Letní hornové kurzy Broumov.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.