pátek, 20 listopad 2020 11:49

Dnešní Víkendové hudební naladění Moravské filharmonie online

Autor:

Moravská filharmonie Olomouc na dnešní večer pro své posluchače připravila online koncert s názvem Víkendové hudební naladění. Pořadatelé přichystali skladby pro smyčcový orchestr skladatelů Wolfganga Amadea Mozarta, Josefa Myslivečka a Leoše Janáčka. Sólistou hudebního večera bude cembalista Martin Hroch, který se představí v Mozartově Koncertu D dur. Taktovky se ujme šéfdirigent Moravské filharmonie Olomouc Jakub Klecker. Koncert bude k vidění zdarma na webu a facebooku filharmonie od 19 hodin.

 

1

 

„Věříme, že skladby v podání Smyčcového orchestru Moravské filharmonie se sólovým partem pro cembalo v podání Martina Hrocha budou pro naše posluchače příjemným začátkem přicházejícího podzimního víkendu,“ uvádí ředitel orchestru Jonáš Harman a dodává: „Chceme našim posluchačům a příznivcům umožnit poslech krásné hudby i v těchto ztížených podmínkách, kdy je nemůžeme přivítat u nás v Redutě.“

 

2

 

Pro Moravskou filharmonii Olomouc není dnešní koncert prvním, který kvůli pandemii streamuje. Kromě Mozartovy hudby orchestr zahraje Myslivečkovu Sinfonii Es dur a Idylu pro smyčce Leoše Janáčka. „Po živém streamu koncertu Víkendové hudební naladění se posluchači mohou těšit na další, adventní a vánoční koncerty,“ doplňují pořadatelé.

 

Foto: Fb MfO

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.