čtvrtek, 30 březen 2023 10:15

Vivaldianno se vrací v divadelní podobě

Autor:

V pražském Divadle Hybernia se bude hrát show Vivaldianno, která propojuje hudbu Antonia Vivaldiho a jeho životní příběh, současné technologie včetně 3D efektů, moderní choreografie, interaktivní projekci a hlas Pierce Brosnana. Premiéra se odehraje v pátek 31. března. Na projektu spolupracuje na 150 hudebníků, tanečníků a animátorů, například houslisté Martina Bačová a koncertní mistr České filharmonie Jiří Vodička, violoncellistka Terezie Kovalová, kytarista Jiří Janouch, herec Jiří Dvořák nebo skupina Dekkadancers.

 

2023-03-30-Vivaldianno-The-Show-03

 

Projekt moderním a unikátním způsobem využívá princip Laterny Magiky a posouvá ho dál. Vytváří 3D prostor pomocí dvou projekcí-předního průhledného plátna a zadní projekce. Obě plátna jsou synchronní a díky správné práci s perspektivou vytváří poutavý 3D efekt,“ říká Michal Dvořák, hudebník, skladatel a tvůrce show.

 

2023-03-30-Vivaldianno-The-Show-01

 

Show využívá aktuální technické a vizuální inovace, které doplní moderní choreografie v podání tanečníků skupiny Dekkadancers, scénicky pojatá s úctou k dílu Antonia Vivaldiho. Autory 3D projekcí a vizuálů jsou čeští animátoři ze studia Incognito. „Hudba Antonia Vivaldiho společně se silným příběhem a fantastickou vizualizací mě nesmírně baví. Diváci se mají na co těšit,“ doplňuje Jiří Vodička.

 

2023-03-30-Vivaldianno-The-Show-02

 

V představení promlouvá řada hlasů oblíbených českých herců v čele s Jiřím Dvořákem. V dalších rolích tak diváci uslyší Pavlu Tomicovou, Vilmu Cibulkovou, Petra Štěpánka, Petra Olivu, Kryštofa Hádka, Moniku Timkovou a další. Zahraniční návštěvníci mohou navíc díky speciální aplikaci na svých smartphonech a sluchátkách poslouchat anglický dabing, který namluvil herec Pierce Brosnan. Autorem anglického překladu je scénárista Jan K. Novák, který spolupracoval s Milošem Formanem mimo jiné na filmu Valmont. Autorem libreta je Tomáš Belko a autory hudebního zpracování Michal Dvořák a Jiří Janouch.

 

2023-03-30-Vivaldianno-The-Show-04

 

Foto: ze zkoušky - Divadlo Hybernia

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.