úterý, 14 leden 2020 08:29

V Sále Martinů zahrají vítězky soutěže Nadace Bohuslava Martinů

Autorka:

Houslistky Eva Zrostlíková Schäferová a Ludmila Pavlová, laureátky soutěže Nadace Bohuslava Martinů z roku 2018, zahrají na koncertě pořádaném Českým spolkem pro komorní hudbu. Matiné se příznačně koná v Sále Martinů, v sobotu 18. ledna od půl jedenácté.

 

2

 

Vítězku soutěže Evu Zrostlíkovou Schäferovou a držitelku 2. místa Ludmilu Pavlovou doprovodí klavíristé Petr Novák a Alena Grešlová. Na programu bude Sonáta č. 3 c moll pro housle a klavír Edvarda Griega, Romance pro housle a klavír op. 6 č. 1 Sergeje Rachmaninova, koncertní rapsodie Cikán Maurice Ravela a sólová Sonáta č. 5 Eugèna Ysaÿe. Nebudou chybět ani díla Bohuslava Martinů, Sonáta č. 1 pro housle a klavír a Česká rapsodie pro housle a klavír. Obě houslistky získaly v roce 2018 také Cenu za interpretaci díla Bohuslava Martinů a Cenu Nadace Jaroslava a Zorky Zichových. Na třetím místě se umístila Liliana Dulanská. Všechny tři oceněné houslistky byly v roce 2018 studentkami Hudební fakulty AMU.

 

3

 

Soutěž Nadace Bohuslava Martinů je od roku 1996 součástí každoročního Festivalu Bohuslava Martinů. Cílem soutěže je podpora mladých hudebních talentů při jejich vstupu do praxe, trvalá propagace skladatelského odkazu Bohuslava Martinů a péče o uvádění české tvorby. Je určena pouze pro kandidáty z České a Slovenské republiky nebo pro zahraniční studenty studující v České republice. Probíhá střídavě v těchto kategoriích: Housle / komorní soubor trio až sexteto s klavírem, Klavír / komorní soubor trio až sexteto bez klavíru, Dechové nástroje (flétna, klarinet, trubka) / cembalo a Zpěv / violoncello. V roce 2019 proběhla na přelomu listopadu a prosince v kategorii Klavír / komorní soubor trio až sexteto bez klavíru.

 

1

 

Foto: Fb  Evy Zrostlíkové Schäferové,  Ludmily Pavlové

Tereza Kramplová

Pochází z klavírnické a divadelní rodiny. Díky rodinné manufaktuře KLIMA Piano, kterou založil její dědeček Milan Klíma, měla možnost aktivně reprezentovat pianina a klavíry špičkové kvality na veletrzích v Evropě i Americe. Po libereckém gymnáziu vystudovala klavír na Pražské konzervatoři a obor hudební management na Akademii múzických umění v Praze. Klasické hudbě se věnuje celý život, už od studií působí v nejužším týmu festivalu EuroArt Praha, kde mimo jiné v rámci agentury EuroArt rozjížděla kariéru Ivo Kahánkovi, Tomášovi Jamníkovi nebo Zemlinského kvartetu. Osm let působila na pozici manažerky Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK, v současnosti je výkonnou ředitelkou festivalu Za poklady Broumovska a manažerkou projektů Broumovská klávesa a Letní hornové kurzy Broumov.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.