sobota, 03 říjen 2020 08:54

Festival F. L. Věka po šesti letech hostí Dagmar Peckovou

Autor:

V Kodymově národním domě v Opočně zítra od 17 hodin vystoupí v rámci Festivalu F. L. Věka mezzosopranistka Dagmar Pecková. Jejím hudebním partnerem bude klavírista Miroslav Sekera a zazní hudba českých autorů Leoše Janáčka, Bohuslava Martinů, Bedřicha Smetany a Antonína Dvořáka, doplněná o výběr Cigánských písní Johannesa Brahmse. Dagmar Pecková se na Festival F. L. Věka vrací po šesti letech.

 

3326

 

„Její vystoupení v roce 2014, kdy ji na klavír doprovodil dobrušský rodák Jaroslav Šaroun, se setkalo s obrovským ohlasem a pořadatelé věří, že ani letos tomu nebude jinak. Během první poloviny koncertu zazní skladby Leoše Janáčka a Bohuslava Martinů, po pauze je na programu osm Cigánských písní Johannesa Brahmse, koncertní etuda Na břehu mořském Bedřicha Smetany a závěr tvoří Cigánské melodie Antonína Dvořáka,“ zvou na koncert pořadatelé.

Příštím koncertem na festivalu bude hudební setkání s houslistou Josefem Špačkem, který v sólovém recitálu přednese skladby Johanna Sebastiana Bacha a Eugèna Ysaÿe, a to v neděli 11. října od 17 hodin v kostele sv. Kateřiny v Českém Meziříčí. Více o festivalu jsme psali zde

 

206

 

Foto: Fb festivalu

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.