pátek, 05 srpen 2022 08:23

Prolog Festivalu F. L. Věka v sobotu

Autor:

Dvanáctý ročník Festivalu F. L. Věka se bude konat od srpna do října. Na sobotu 6. srpna od 17 hodin v kostele svaté Máří Magdalény v Deštném v Orlických horách je naplánován jeho Prolog. Koncert nazvaný Lesk trubky, sopránu a historických varhan tak poprvé prolne oblíbenou hudební přehlídku se Svátky skla – Tavení skla dřevem. Posluchačům se představí sopranistka Marie Fajtová, sólistka Opery Národního divadla v Praze, trumpetista Marek Zvolánek a varhaník Petr Čech, nositel mnoha cen z mezinárodních soutěží a současný ředitel Pražské konzervatoře.

 

2000

 

Koncert zahájí známá skladba Fanfares, která je oblíbenou hudební volbou pro mnoho svatebčanů a pochází z pera jednoho z předních představitelů barokní hudby ve Francii Jeana-Josepha Moureta. Dále zaznějí skladby barokních mistrů Bacha nebo Vivaldiho, chybět nebudou díla Vejvanovského, Haydna a dalších. Bohatý program uzavře árie Let the Bright Seraphim z oratoria Samson od Georga Friedricha Händela.

Propojení dvou projektů, které patří mezi nejvýznamnější kulturní akce Královéhradeckého kraje, tak nabídne nevšední zážitek i z umění českých sklářů, velmi starého řemesla s bohatou historií v Orlických horách, a špičkových umělců z oblasti hudby, kteří stejně jako skláři skvěle reprezentují naši zem ve světě.

 

Foto: Fb - Svátky skla

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.