KlasikaPlus.cz© - portál o klasické hudbě

PORTÁL O KLASICKÉ HUDBĚ

...váš vyladěný partner

english

Lípa Musica uvede tradiční epilog. Letos s klavíristkami Jitkou Čechovou a Klárou Gibišovou english

Dvaadvacátý ročník Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica nabídne ve dnech 2. a 3. listopadu definitivní tečku za letošním programem. V České Lípě se již podeváté uskuteční tradiční epilog s názvem Má to smysl!, na němž festival spolupracuje se Základní uměleckou školou Česká Lípa.

Letos nabídne nejen celodenní workshop a koncertní vystoupení vybraných žáků ZUŠ pro veřejnost, ale navíc i sólový recitál mladé talentované klavíristky Kláry Gibišové ve čtvrtek 2. listopadu. Uměleckou osobností, se kterou se mladé talenty našeho regionu budou tentokrát moci setkat a spolupracovat, bude letošní umělecká garantka Lípy Musicy, klavíristka Jitka Čechová. Po celodenním workshopu bude ve čtvrtek 3. listopadu finálním vyvrcholením 22. ročníku společný koncert, který se od devatenácti hodin uskuteční v českolipském Jiráskově divadle. Na něm vystoupí nejen klavírní talenty českolipské ZUŠ, ale i řada dalších nadaných instrumentalistů, komorních souborů a chybět nebude ani Komorní symfonický orchestr nebo populární Jazzová farma.

Mimo ústřední klavírní linku, která rezonuje s celkovým zaměřením letošní dramaturgie Lípy Musicy, se v rámci večera Má to smysl! mohou návštěvníci těšit i na vystoupení klasických kytaristů, houslistů či hráčů na dechové nástroje či zpěváků. V programu zazní díla Bedřicha Smetany, Petra Iljiče Čajkovského, Modesta Petroviče Musorgského, Camille Saint-Saënse, ale i soudobých autorů.

Akce změřená na podporu mladých talentů rozvíjejících své hudební nadání na českolipské ZUŠ nabízí žákům nejen společného vystoupení s renomovaným umělcem na jednom koncertním pódiu při veřejném vystoupení, ale také možnost účastnit se mistrovských kurzů a získat tak cenné rady a inspiraci od renomované umělecké osobnosti.

Foto: Martin Špelda, Facebook Kláry Gibišové

KlasikaPlus.cz

Redakční články v rubrikách AktuálněPlus a VýhledPlusPříspěvky redakceVíce z této rubriky