pondělí, 01 červen 2020 10:30

Letní hudební akademie v Kroměříži nabírá studenty do 19. června

Autorka:

Třetí ročník Letní hudební akademie Kroměříž dirigenta Tomáše Netopila se letos uskuteční od 14. do 19. srpna. Studentům otevře další hudební obory pod vedením violoncellistky Michaely Fukačové, klavíristy Ivo Kahánka, violisty Pavla Nikla nebo koncertních mistrů České filharmonie Jana Mráčka a Jiřího Vodičky. V průběhu konání akademie se také v podání lektorů a laureátů minulého ročníku budou konat pod vedením Tomáše Netopila dva benefiční koncerty.

 

0

 

Na Letní hudební akademii Kroměříž se mohou hlásit studenti konzervatoří, vysokých škol a další mladí hudebníci do 19. června. Podrobné informace a přihlášky naleznou zájemci na webu akademie. Výuka v deseti oborech proběhne v průběhu pěti dnů. "Mám radost, že se nám podařilo najít způsob, jak akademii uskutečnit v takovém rozsahu a s fantastickými umělci v roli lektorů. Těší nás, že se nám už tradiční hudební obory podařilo letos doplnit o klavírní obor, pod taktovkou mimořádného pianisty Ivo Kahánka, violoncello s famózní umělkyní Michaelou Fukačovou a také komorní hru a violu se zakládajícím členem Pavel Haas Quartet - Pavlem Niklem,“ uvedl zakladatel a umělecký ředitel Tomáš Netopil a upřesnil, že obor lesní roh se uskuteční ve spolupráci s Horn Festem Praha a jeho lektory budou Radek Baborák, Kateřina Javůrková a Petr Hernych. Lektorkou oboru cembalo bude Barbara Maria Willi, lektorkou oboru zpěv Kateřina Kněžíková, lektorem hudebních projektů David Mareček, obor trombón bude mít pod supervizí Lukáš Moťka a klavírní spolupráci Zdeněk Klauda.

 

1

 

Kromě výuky nabízí akademie studentům možnost setkávání a sdílení zkušeností, veřejné koncerty a laureátům pak účinkování s orchestrem filharmonie. Součástí jsou i aktivity vedoucí k dalšímu osobnostnímu rozvoji, jako je např. práce s trémou a média trénink. Nejlepší účastníci akademie budou oceněni Cenou Akademie klasické hudby, Cenou Zlínského kraje a Cenou LHAK. „Vybraným studentům jsme se navíc letos rozhodli poskytnout podporu v podobě částečného stipendia na školné a ubytování,“ doplnila výkonná ředitelka akademie Jana Kubáčová. V průběhu konání akademie se také uskuteční dva benefiční koncerty, na kterých kromě vybraných studentů, laureátů minulého ročníku a dirigenta Tomáše Netopila vystoupí i lektoři akademie. Výtěžek bude věnován na podporu umění a sociálních služeb pro ty, kteří byli výrazně zasažení situací v uplynulých měsících.

 

3

 

Orchestrální akademie ve spolupráci s Akademií klasické hudby se uskuteční v pozměněné podobě a její koncert zazní 13. září ve Dvořákově síni Rudolfina pod hlavičkou Mladé filharmonie Dvořákovy Prahy – Orchestrální akademie Kroměříž.

 

2

 

4

 

5

 

10

 

Foto: Fb LHAK

Tereza Kramplová

Pochází z klavírnické a divadelní rodiny. Díky rodinné manufaktuře KLIMA Piano, kterou založil její dědeček Milan Klíma, měla možnost aktivně reprezentovat pianina a klavíry špičkové kvality na veletrzích v Evropě i Americe. Po libereckém gymnáziu vystudovala klavír na Pražské konzervatoři a obor hudební management na Akademii múzických umění v Praze. Klasické hudbě se věnuje celý život, už od studií působí v nejužším týmu festivalu EuroArt Praha, kde mimo jiné v rámci agentury EuroArt rozjížděla kariéru Ivo Kahánkovi, Tomášovi Jamníkovi nebo Zemlinského kvartetu. Osm let působila na pozici manažerky Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK, v současnosti je výkonnou ředitelkou festivalu Za poklady Broumovska a manažerkou projektů Broumovská klávesa a Letní hornové kurzy Broumov.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.