úterý, 23 únor 2021 08:55

Letní hudební akademie v Kroměříži s Fukačovou, Kněžíkovou, Kahánkem či Netopilem

Autor:

Letošní, čtvrtý ročník Letní hudební akademie Kroměříž dirigenta Tomáše Netopila se bude konat od 12. do 20. srpna. Přihlášky lze zasílat do 15. května a otevřeny budou obory pro sólové hráče, komorní hra, smyčcový studentský orchestr i výuka orchestrální hry. Studenty pro své obory si budou vybírat přímo jednotliví lektoři, a to na základě přihlášek a dodaných nahrávek. Přesné dispozice zájemci naleznou na http://www.academykromeriz.com/prihlasky/. Souběžný festival Hudební Kroměříž přinese program pro širokou veřejnost.

 

112

 

„Naši lektoři jsou připraveni předat mladým hudebníkům své zkušenosti s hrou samotnou, ale zároveň i praktické poznatky z koncertování na světových pódiích či působení ve významných hudebních institucích. Tři z lektorů pedagogicky působí i v zahraničí,“ uvedl Tomáš Netopil, zakladatel a umělecký ředitel Akademie. Výuka akademie pro sólové hráče se uskuteční v oborech housle, violoncello, viola, cembalo, kontrabas, klavír, zpěv, korepetice a studium pro hudební manažery. Navíc Akademie otevírá komorní hru pod vedením Pavla Nikla a frekventanti oborů se smyčcovými nástroji budou členy studentského orchestru pod vedením Tomáše Netopila.

 

115

 

„Kromě Tomáše Netopila budou lektory LHAK 2021 Kateřina Kněžíková (zpěv), Ivo Kahánek (klavír), Michaela Fukačová (violoncello), Pavel Nikl (viola, komorní hra), Jan Mráček (housle), Jiří Vodička (housle), Barbara Maria Willi (cembalo), David Mareček (hudební management), Zdeněk Klauda (klavírní spolupráce) a Petr Ries (kontrabas),“ představují vyučující pořadatelé s tím, že sólové obory se budou vyučovat od 12. do 20. srpna. Paralelně bude pracovat i smyčcový orchestr, který poté bude pokračovat soustředěním v Praze. Orchestrální akademie se uskuteční ve spolupráci s Akademií klasické hudby, pořadatelem festivalu Dvořákova Praha.

 

113

 

Jak organizátoři uvádějí, pro širokou veřejnost bude určený doprovodný program tvořící festival klasické hudby Hudební Kroměříž. Jeho součástí budou od 10. do 22. srpna koncerty, zajímavé přednášky a workshopy. Dramaturgie festivalu se ujal přímo Tomáš Netopil a prostor zde dostanou jak úspěšní frekventanti Akademie, tak jejich slavní lektoři či další hudební hosté. Koncerty se odehrají z velké části v památkách UNESCO.

 

111

 

Foto: Letní hudební akademie Kroměříž

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.