čtvrtek, 24 listopad 2022 08:34

Advent a Vánoce s Českým filharmonickým sborem Brno

Autor:

Abonentním koncertem zahájí v neděli Český filharmonický sbor Brno svůj program pro období Adventu a Vánoc. Už dnes, ve čtvrtek 24. listopadu, těleso  vystoupí s Filharmonií Hradec Králové a během prosince ho pak čekají benefiční i vánoční koncerty. To vše lemují vystoupení v zahraničí.

 

2022-11-24-SFB-3

 

Český filharmonický sbor Brno vstupuje do adventního období po návratu z třítýdenního turné po Německu a Itálii. V německém Neustadtu a Ludwigshafenu vystoupil s Beethovenovou IX. symfonií, v italských městech Modena a Reggio Emilia provedl ve spolupráci s produkcí Opernfestspiele Heidenheim na čtyřech představeních operu Richarda Wagnera Tannhäuser.

Po návratu domů teď spoluúčinkuje v rámci festivalu soudobé hudby Hudební fórum Hradec Králové, které pořádá Filharmonie Hradec Králové. Na koncertě 24. listopadu zazní Rekviem za mého přítele polského autora Zbigniewa Preisnera. Ve spolupráci s Komorní filharmonií Pardubice provede sbor na dvou koncertech – 27. listopadu v Besedním domě v Brně a 28. listopadu ve Fibichově sále Regionálního muzea v Chrudimi – Rekviem Wolfganga Amadea Mozarta a Lyrickou symfonii skladatele a svého sbormistra Petra Fialy.

 

2022-11-24-SFB-1

 

Adventní doba je tradičně časem benefičních koncertů. Český filharmonický sbor Brno zpívá na třech takových. V neděli 4. prosince to bude koncert pro římskokatolickou farnost Brno-Lesná, kde zazní duchovní skladby českých a světových autorů 19. a 20. století. S ryze vánočním programem vystoupí sbor na tradičních vánočních koncertech, 21. prosince v jihomoravském Bořitově, 22. prosince v brněnském Besedním domě a 27. prosince v Drnovicích. Odtamtud zamíří ve stejný den ještě do kostela sv. Augustina, kde provede ve spolupráci s orchestrem Czech Virtuosi a dirigentem Jakubem Kleckerem Vánoční oratorium Johanna Sebastiana Bacha. Závěr roku stráví Český filharmonický sbor Brno opět v zahraničí. V drážďanském Paláci kultury provede třikrát za sebou od 30. prosince do 1. ledna 2023 Beethovenovu IX. symfonii.

 

Foto: Fb sboru

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.