středa, 12 srpen 2020 11:43

Srpnové koncerty koncertních mistrů Vodičky a Petra

Autor:

Dvojici vystoupení svých koncertních mistrů a dva komorní koncerty nasměrovala Česká filharmonie od 13. do 18. srpna do obou sálů pražského Rudolfina. Ve Dvořákově síni zahraje houslista Jiří Vodička za doprovodu Komorního orchestru České filharmonie, violoncellista Václav Petr se tam představí v sólovém recitálu. V Sukově síni vystoupí soubor Česká dechová harmonie a komorní ansámbl České filharmonie nesoucí název koncertního sálu, Kvarteto Sukovy síně.

 

8

 

Letní koncerty České filharmonie pokračují ve čtvrtek 13. srpna od půl osmé ve Dvořákově síni vystoupením houslisty Jiřího Vodičky a Komorního orchestru České filharmonie. Společně provedou Suitu pro smyčce Leoše Janáčka a Dvořákovu Serenádu E dur pro smyčcové nástroje. Do stejného sálu směřuje se svým recitálem i violoncellista Václav Petr. Za doprovodu klavíristky Niny Leovac zahraje Sonátu pro violoncello a klavír č. 3 g moll Johanna Sebastiana Bacha, Sonátu Arpeggione a moll Franze Schuberta a Sonátu pro violoncello a klavír č. 2 F dur Johannesa Brahmse. Odpolední koncert začíná ve tři hodiny.

V Sukově síni navážou dva koncerty komorních souborů. V pondělí 17. srpna zazní v podání České dechové harmonie díla Wolfganga Amadea Mozarta, Oktet-Partita Es dur op. 79 Františka Vincence Kramáře a Triebenseeho Variace na téma z opery Oční lékař Vojtěcha Jírovce. Hned v úterý tam pak vystoupí komorní ansámbl České filharmonie nesoucí název tohoto koncertního sálu: Kvarteto Sukovy síně. Provedou různorodý program z děl Johanna Pachelbela, Tomasa Albinoniho, Johanna Sebastiana Bacha, Ottorina Respighiho, Antonína Dvořáka, Edvarda Griega, Ástora Piazzolly, nebo Andrewa Lloyda Webbera. Oba koncerty začínají od půl osmé.

 

88

 

Foto: Petr Kadlec, Česká filharmonie

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.