čtvrtek, 23 duben 2020 18:06

Špaček a Sekera na podporu Lékařů bez hranic

Autor:

V rámci cyklu online komorních koncertů Hudba bez hranic, pořádaných v pražském sídle Nadace Bohuslava Martinů, hráli ve čtvrtek večer houslista Josef Špaček a klavírista Miroslav Sekera. Na programu měli Tři romance Roberta Schumanna a 3. houslovou sonátu Bohuslava Martinů. Záznam koncertu je ke zhlédnutí  ZDE

 

NDB-paek

 

Koncertní platforma Hudba bez hranic pomáhá pacientům mezinárodní humanitární organizace Lékaři bez hranic a současně přispívá k zachování kontaktu s hudbou v obtížné době vládních opatření proti pandemii koronaviru. V rámci série osmi online koncertů se postupně představují přední čeští umělci. První večerní stream se konal 9. dubna pod názvem „Vivat Tango“ a vystoupili na něm violoncellista Petr Nouzovský s akordeonistou Ladislavem Horákem. Následoval autorský večer skladatele a kytaristy Lukáše Sommera. Na řadě jsou nyní po Špačkovi a Sekerovi večer Kristiny Fialové Nouzovské a dvou dalších violistů a dvou houslistů, poté setkání čtyř violoncellistů, dále koncert Lobkowicz tria a 28. května koncert Kvarteta Epoque. Protagonistou jednoho jazzového koncertu v rámci cyklu bude 30. dubna Najponk.

Účinkující vystupují bez nároku na honorář. Hudba bez hranic vznikla aktuálně spojením Asociace hudebních umělců a vědců a Nadace Bohuslava Martinů. Koncerty je možné sledovat živě a v záznamu na www.martinu.cz, na facebooku Hudba bez hranic a také na facebooku portálu KlasikaPlus.cz.

 

paek-Sekera

 

paek-Sekera-2

 

Foto: Nadace B. Martinů, Cesnet

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.