pondělí, 04 květen 2020 08:40

Večerní Bach zakončí Horn Fest Praha

Autorka:

První ročník festivalu Horn Fest Praha uzavře monotematický večer z děl Johanna Sebastiana Bacha. V pondělí 4. května od 21 hodin rozezní Bachova hudba prostor žižkovského Atria. Vystoupí hornista Radek Baborák, houslista Milan Al-Ashhab a soubor Baborák Ensemble. KlasikapPlus.cz jako spolupořadatel akce bude koncert online crosspostovat na svém Facebooku.

 

3

 

Na programu posledního koncertu festivalu se objeví Bachovy skladby Ricercare á 6 z Hudební obětiny BWV 1079 a taneční Suita č. 2 pro lesní roh BWV 1008 v úpravě Radka BaborákaChaconnu z Partity č. 2 pro sólové housle přednese Milan Al-Ashhab. V podání souboru Baborák Ensemble pak zazní Čtrnáct kánonů BWV 1087 a Téma z Goldbergových variací BWV 988. Baborák Ensemble zahraje ve složení hornista Radek Baborák, houslisté Milan Al-Ashhab a Martina Bačová, violista Karel Untermüller, violoncellistka Hana Shabu Baboráková, kontrabasista David Pavelka a basklarinetista Josef Valášek.

 

5Spojujícím prvkem nově vzniklého festivalu Horn Fest Praha je lesní roh. Vzhledem k současným vládním opatřením změnili organizátoři původní dramaturgii festivalu i místa konání koncertů. Nakonec zazněly čtyři koncerty s různorodou dramaturgií, které byly k vidění živě na ČT Art, na Mall.tv nebo se streamovaly na sociálních sítích.

 

Foto: Fb festivalu Horn Fest Praha

Tereza Kramplová

Pochází z klavírnické a divadelní rodiny. Díky rodinné manufaktuře KLIMA Piano, kterou založil její dědeček Milan Klíma, měla možnost aktivně reprezentovat pianina a klavíry špičkové kvality na veletrzích v Evropě i Americe. Po libereckém gymnáziu vystudovala klavír na Pražské konzervatoři a obor hudební management na Akademii múzických umění v Praze. Klasické hudbě se věnuje celý život, už od studií působí v nejužším týmu festivalu EuroArt Praha, kde mimo jiné v rámci agentury EuroArt rozjížděla kariéru Ivo Kahánkovi, Tomášovi Jamníkovi nebo Zemlinského kvartetu. Osm let působila na pozici manažerky Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK, v současnosti je výkonnou ředitelkou festivalu Za poklady Broumovska a manažerkou projektů Broumovská klávesa a Letní hornové kurzy Broumov.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.