sobota, 14 květen 2022 13:19

Pardubické hudební jaro uzavře barokní program

Autor:

Festival Pardubické hudební jaro je u konce. Na programu zbývá už jen Epilog festivalu, který přehlídku uzavře v neděli 15. května večer. V sezemickém kostele Nejsvětější Trojice vystoupí soubor Barocco sempre Giovanni, trumpetista Walter Hofbauer, varhanice Kateřina Málková a sopranistka Helena Hozová. Koncert nabídne barokní program a začne v 18 hodin.

 

901

 

Vedle proslulých fanfár, které napsali Jeremiah Clarke a Henry Purcell, bude v převaze dílo Antonia Vivaldiho. Komponoval nejen koncerty, ale i duchovní díla. Vokální složka je v jeho odkazu mnohdy velmi virtuózní, v programu o tom svědčí krajní věty skladby In furore iustissimae irae RV 626. Neméně náročná je v tomto ohledu árie z oratoria Samson Let the Bright Seraphim Georga Friedricha Händela. Instrumentální virtuozitu bude možné ocenit u koncertů Vivaldiho pokračovatele Pietra Antonia Locatelliho i německého mistra Georga Philippa Telemanna

 

889

  

Sopranistka Helena Hozová je interpretkou nejen staré hudby, vystupuje také se souborem Collegium Vocale 1704. Trumpetista Walter Hofbauer na sebe upozornil množstvím úspěchů. Je držitelem cen ze soutěží, jako sólista vystoupil s předními orchestry nejen v České republice a v roce 2020 se stal trumpetistou České filharmonie. Kateřina Málková je zakladatelkou spolku Opus Organum, který usiluje o propagaci a budoucí restaurování varhan převážně znojemské varhanní školy.

 

888

 

Foto: archiv souboru, archiv KlasikyPlus

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.