středa, 22 květen 2019 20:45

SOUTĚŽ O 2 VSTUPENKY
Jana Boušková a Quattro v Dobříši

Autor:

Vyhlašujeme soutěž o dvojici vstupenek na komorní večer v zámku Dobříš 30. května.

Hudební festival Antonína Dvořáka nachystal program sestavený z děl J. Suka, G. F. Händela, Cl. Debussyho a P. I. Čajkovského.
Vystoupí Komorní orchestr Quattro (založený v roce 2000) v čele s dirigentem Markem Štilcem a harfistka Jana Boušková. V rámci večera zazní i světová premiéra Suity pro smyčcový orchestr PETRA KORONTHÁLYHO, vítěze 3. ročníku Kompoziční soutěže pro skladatele do 40 let.

Soutěžní otázka: Kolikátý ročníky Festivalu Antonína Dvořáka právě probíhá? 

Odpovědi posílejte na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Jako předmět zprávy uveďte: DOBŘÍŠ a nezapomeňte napsat i váš telefon a adresu.

Výherce vylosujeme v úterý 28. května 2019.

 

slide01c

 

Jana Boušková se díky výrazným uměleckým úspěchům rychle stala velmi žádanou harfistkou vystupující na renomovaných světových pódiích nejen sólově, ale i komorně s takovými interprety, jako Maxim Vengerov, Jurij Bashmet, Patrick Gallois, Jiří Bárta, Christian Tetzlaff, Sharon Kam nebo Mstislav Rostropovič. V současné době působí jako sóloharfistka České filharmonie a profesorka Královské akademie v Bruselu.

 

201611200907edited-kopie-1024x683

 

Komorní orchestr Quattro nese jméno po významné skladatelské skupině Quattro (Luboš Fišer, Otmar Mácha, Sylvie Bodorová, Zdeněk Lukáš). V roce 2003 ho založil současný umělecký vedoucí a šéfdirigent Marek Štilec. V roce 2005 získal významné ocenění jako „Rezidenční orchestr rodného domu Gustava Mahlera“. Poté se stal vyhledávaným partnerem pěvců i instrumentálních sólistů.

 

Foto-1-Komorn-orchestr-Quattro

 

Rokokový zámek Dobříš s přilehlými parky pochází z druhé poloviny 18. století, kdy byla provedena přestavba původního barokního sídla poničeného požárem. Tehdejší majitelé z rodu Mansfeld se roku 1771 spojili sňatkem s rodem Colloredo. Zámek Dobříš byl ve vlastnictví rodiny Colloredo-Mannsfeld do roku 1942, kdy byl vyvlastněn ve prospěch německé říše. V roce 1945 následovala konfiskace Československým státem a zřízení Domova spisovatelů pod záštitou Svazu československých spisovatelů. V roce 1998 byl zámek Dobříš navrácen zpět do vlastnictví rodiny. Od tohoto roku zámek prošel rozsáhlými rekonstrukcemi, obnovou fontány Napájení Heliových koní či generální opravou barokních věžních hodin. Současným majitelem je Dipl. Ing. Jerome Colloredo-Mannsfeld.

 

zamek-dobris-223697

 

Foto: archiv FAD, Zámek Dobříš

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.