sobota, 13 červen 2020 14:07

Setkání s Bachem a paní Bachovou na Petrově

Autorka:

Opět naživo vystoupí po téměř čtyřměsíční pauze Czech Ensemble Baroque v Brně na Petrově. V úterý 16. června zazní od půl osmé v katedrále sv. Petra a Pavla v monotématickém bachovském večeru jedna duchovní a jedna světská kantáta. Posluchače cyklu Bacha na Mozarta! navštíví tentokrát kromě Bacha a Mozarta také paní Bachová.

 

4

 

Koncert představí Bachovo dílo ze dvou úhlů. Na programu zazní tradiční duchovní kantáta BWV 140 spolu s kantátou světskou BWV 214, která je malou koncertní operou. Vedle orchestru a sboru Czech Ensemble Baroque pod vedením dirigenta Romana Válka a sbormistryně Terezy Válkové se představí sólisté Pavla Radostová Romana Kružíková, Lucie Netušilová Karafiátová, Jakub Kubín, Jiří Miroslav Procházka a další. Kostýmované postavy Johanna Sebastiana Bacha a Wolfganga Amadea Mozarta doplní tentokrát i paní Bachová, která povypráví o soužití s géniem. Koncert je zároveň pozvánkou na příští sezónu, která začne ve druhé polovině září. „Hotovou už máme taky sezonu devátou, kterou zahajujeme 24. září operní pantomimou „Sen“ Michaela Haydna s vypravěčem Arnoštem Goldflamem a kontratenoristou Thomasem Lichteneckrem,“ zve na září sbormistryně Tereza Válková.

 

2

 

Bacha na Mozarta! je jediný abonentní cyklus staré hudby na Moravě, který ve své dramaturgii přináší velké kantátové, oratorní, operní i symfonické tituly z období renesance, baroka a klasicismu ve stylové interpretaci a na dobové nástroje. Cílem projektu je přiblížit publiku vedle velkých světových děl také objevné dramaturgické tituly včetně mnoha českých premiér. Od roku 2018 se cyklus významně rozšířil z Brna i do měst Zlínského kraje.

 

1

 

Foto: Jana Šuplerová

Tereza Kramplová

Pochází z klavírnické a divadelní rodiny. Díky rodinné manufaktuře KLIMA Piano, kterou založil její dědeček Milan Klíma, měla možnost aktivně reprezentovat pianina a klavíry špičkové kvality na veletrzích v Evropě i Americe. Po libereckém gymnáziu vystudovala klavír na Pražské konzervatoři a obor hudební management na Akademii múzických umění v Praze. Klasické hudbě se věnuje celý život, už od studií působí v nejužším týmu festivalu EuroArt Praha, kde mimo jiné v rámci agentury EuroArt rozjížděla kariéru Ivo Kahánkovi, Tomášovi Jamníkovi nebo Zemlinského kvartetu. Osm let působila na pozici manažerky Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK, v současnosti je výkonnou ředitelkou festivalu Za poklady Broumovska a manažerkou projektů Broumovská klávesa a Letní hornové kurzy Broumov.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.