čtvrtek, 27 srpen 2020 16:40

Rusalka v parku vodního zámku Blatná

Autor:

Přírodní scenérie parku vodního zámku Blatná rozezní v sobotu a v neděli 29. a 30. srpna vždy od osmi hodin Dvořákova opera Rusalka. Představení pořádá Jihočeské divadlo v rámci projektu Léto s Jihočeským divadlem. Na začátek září pak chystá reprízu muzikálu Evita, opery Nabucco a rodinné opery Kominíček.

 

1

 

V rámci projektu Léto s Jihočeským divadlem připravilo Jihočeské divadlo na zámku Blatná dvě víkendová provedení opery Rusalka Antonína Dvořáka. V poloscénické zkrácené verzi zasazené do přírodní scenérie zazní pod taktovkou Maria De Rose a s režijním dozorem Tomáše Studeného. V hlavní roli se vystřídají Jana Šrejma Kačírková a Alžběta Poláčková, role Prince se ujmou Peter Malý a Aleš Voráček, v roli Ježibaby i Cizí kněžny se představí Šárka Hrbáčková a roli Vodníka ztvární Martin Gurbal´. Doprovodí je sbor a orchestr Jihočeského divadla.

 

2

 

Z dvojice plánovaných představení muzikálu Evita na začátku září zazní pouze jedno, a to ve čtvrtek 3. září v DK Metropol v Českých Budějovicích. V muzikálu Tima Rice a Andrewa Lloyda Webbera. mapujícím život Evy Perónové. alternují hlavní roli Michaela Gemrotová a Michaela Nosková. Dramatickou operu s biblickým námětem Nabucco Giuseppe Verdiho plánuje Jihočeské divadlo uvést v sobotu 5. září od sedmi hodin v DK Metropol. V roli babylonského krále Nabucca se představí Pavel Klečka. Odlehčenější téma v podobě rodinné Brittenovy opery Kominíček nabídne divadlo už ve své budově, v hudebním nastudování Maria de Rose a režii Petra Haška, a sice v úterý 8. září od šesti hodin. V první části večera navíc čeká diváky exkurze do divadelního zákulisí.

 

3

 

Orchestr opery Jihočeského divadla se také v pátek 11. září představí se sborem i sólisty divadla na zahajovacím koncertě nové sezóny, a to ve slavnostním symfonickém programu. Hudební ředitel opery Jihočeského divadla dirigent Mario de Rose se v první skladbě večera představí i jako její autor. Zazní Roseho Passacaglia, Dvořákovo Te Deum se sólisty Alexandrem Beňem a Kateřinou Špilauer Hájovskou a Brahmsova Čtvrtá symfonie e moll.

 

Foto: Petr Zikmund, Michal Siroň

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.