středa, 19 květen 2021 10:00

Eva Urbanová zítra oslaví narozeniny ostravským galakoncertem na TV Noe

Autor:

Národní divadlo moravskoslezské zítra od 20 hodin pořádá galavečer sopranistky Evy Urbanové, která v Ostravě jediným koncertem oslaví své životní jubileum. Orchestr opery NDM bude v Divadle Antonína Dvořáka řídit Robert Jindra, někdejší hudební ředitel souboru, s nímž pěvkyně od roku 2010 v Ostravě pracovala na několika operách i koncertech. Program je sestaven z některých oper, v nichž Eva Urbanová v Ostravě účinkovala. Koncert odvysílá živě TV Noe.

 

URbanovaJindraRobertJejiPastorkynaunor2011DivadloAntDvoraka

 

„U nás v Ostravě zpívala Eva Urbanová Janáčkovu Kostelničku v Její pastorkyni a Emilii Marty v koncertním provedení opery Věc Makropulos, Wally v Catalaniho opeře La Wally, Ortrud ve Wagnerově Lohengrinovi a také Maddalenu v Giordanově opeře Andrea Chénier. Hostovala v několika uvedeních Janáčkovy Káti Kabanové a několikráte v Ostravě také koncertovala, naposledy při příležitosti oslav 400. výročí narození Williama Shakespeara v roce 2016,“ připomíná ředitel NDM Jiří Nekvasil a oslavenkyně Eva Urbanová se svěřuje: „Na Ostravu se i teď moc těším, protože jsem ve zdejším divadle zažila krásný úsek svého uměleckého života. Všechny role, které jsem zde vytvořila, pro mě byly srdeční záležitostí. Jen mě mrzí, že na koncertě nebudou diváci, protože publikum v Ostravě je úžasné.“

 

AndreaChenierUrbanovaWeissovaEliskaJalovcovaKaterina

 

Sopranistka si k účinkování na narozeninovém galavečeru pozvala i hosty, kteří s ní v jednotlivých skladbách vystoupí. Program je sestaven z rolí ve čtyřech operách, v nichž pěvkyni viděli ostravští diváci, ve druhé části zazní celé druhé dějství Janáčkovy Její pastorkyně.

„V televizi Noe jsme našli skvělého partnera pro snahy dostat divadlo i během lockdownu k co nejširšímu okruhu lidí. Jsem rád, že koncert Evy Urbanové budou moci sledovat diváci v celé republice a prostřednictvím internetu i v zahraničí,“ ocenil Jiří Nekvasil.

Opera NDM v první prázdninový den uzavře sezónu přímým přenosem televizní premiéry Smetanovy opery Hubička, opět na TV Noe.

 

LaWallyZampieriGianluccaUrbanovaeva

 

Foto: archiv NDM - Martin Popelář

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.