pondělí, 24 únor 2020 16:29

Trojice koncertů PKF-Prague Philharmonia

Autorka:

PKF-Prague Philharmonia představí na svých nejbližších koncertech vítěze 13. ročníku soutěže Talent Prahy 5, v programu pro děti zahraje díla hudebních klasiků a nabídne i komorní program v podání koncertního mistra orchestru, violoncellisty Lukáše Pospíšila a klavíristy Marka Šedivého. Jako host vystoupí flétnista Kaspar Zehnder.

 

1

 

Soutěž Talent Prahy 5 je určena mladým hudebním amatérům z oblasti klasické hudby, v pěvecké kategorii i interpretům muzikálových písní a pěveckým sborům. Vítězové 13. ročníku soutěže, tedy studenti ZUŠ Na Popelce, ZUŠ Zbraslav, ZUŠ Štefánikova, Hudební fakulty AMU v Praze, Gymnázia Nad Kavalírkou a zahraniční hosté, se představí za doprovodu PKF — Prague Philharmonia pod vedením dirigenta Leoše Svárovského. Spoluúčinkovat bude pěvecký sbor Besharmonie, vítěz čtvrté kategorie soutěže, a Dětský pěvecký sbor Svítání, který získal čestné uznání. Koncert vítězů se koná ve čtvrtek 27. února od sedmi hodin v Národním domě na Smíchově.

V nedělním dopoledním programu pro děti s podtitulem S hudbou do vesmíru zatouží dvojice protagonistů koncertu, Šíma a Lupi, po výletu do vesmíru. Pomocí různých hudebních prostředků se pokusí sestrojit raketu a zároveň představí nejmenšímu publiku pod taktovkou Josefa Kučery a za doprovodu PFK-Prague Philharmonia díla Petra Iljiče Čajkovského, Jána Nepomuka Hummela, Benjamina Brittena, Wolfganga Amadea Mozarta a dalších. Na malé diváky čekají hudebníci v pražském Rudolfinu v neděli 1. března od 10 hodin.

 

2

 

V barokním refektáři Profesního domu MFF UK na Malostranském náměstí se koná v pondělí 2. března od půl osmé koncert v rámci Komorního cyklu K. Violoncellista Lukáš Pospíšil a Marek Šedivý, tentokrát v roli klavíristy, provedou 12 variací G dur na téma z Händelova Judy Makabejského WoO 45 Ludwiga van Beethovena, Schumannovo Adagio a Allegro op. 70, Dvořákovu Polonézu A dur, Klid lesa op. 68 a Rondo g moll op. 94 a Baladu a Serenádu op. 3 Josefa Suka. Jako host se představí Kaspar Zehnder v Triu F dur pro flétnu, violoncello a klavír H 300 Bohuslava Martinů.

 

Foto: archiv PKF

 

 

Tereza Kramplová

Pochází z klavírnické a divadelní rodiny. Díky rodinné manufaktuře KLIMA Piano, kterou založil její dědeček Milan Klíma, měla možnost aktivně reprezentovat pianina a klavíry špičkové kvality na veletrzích v Evropě i Americe. Po libereckém gymnáziu vystudovala klavír na Pražské konzervatoři a obor hudební management na Akademii múzických umění v Praze. Klasické hudbě se věnuje celý život, už od studií působí v nejužším týmu festivalu EuroArt Praha, kde mimo jiné v rámci agentury EuroArt rozjížděla kariéru Ivo Kahánkovi, Tomášovi Jamníkovi nebo Zemlinského kvartetu. Osm let působila na pozici manažerky Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK, v současnosti je výkonnou ředitelkou festivalu Za poklady Broumovska a manažerkou projektů Broumovská klávesa a Letní hornové kurzy Broumov.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.