středa, 24 březen 2021 11:31

Online varhanní recitály z Norwichské katedrály pokračují

Autor:

KlasikaPlus v posledních týdnech informovala o zajímavých varhanních koncertech z katedrály v anglickém městě Norwich. Anglikánský duchovní stánek však v online projektech pokračuje, a to v čele se svým hudebním ředitelem a varhaníkem Ashleym Grotem. Na YouTube stránkách katedrály je možné sledovat další varhanní recitály. Z minulého měsíce lze konkrétně zhlédnout a poslechnout si skladby Preludium a fuga D dur BWV 532 Johanna Sebastiana Bacha, u nás méně známé dílo Pièce Héroïque Césara Francka a obecnému publiku téměř neznámou skladbu Preludium a fuga „The Spitfire“ Williama Waltona v aranži Toma Winpennyho. O dalších zajímavých skladbách přinášíme informace níže.

 

6

 

Kromě Ashleyho Grotea hrají v katedrále i další významní varhaníci, o těch jsme také informovali v minulých článcích. David Dunnett hraje v záznamu z 24. února Preludium a moll Dietricha Buxtehudeho, Allegro cantabile ze Symfonie č. 5 Charles-Marii Jeana Alberta Widora, Žalmové preludium anglického skladatele a varhaníka dvacátého století Herberta Normana Howellse či Preludium a fugu g moll Marcela Duprého.

Varhanní recitál George Inscoea přináší Couperinovu Kyrii z Klášterní mše, Chorální preludium Svatého kříže od anglického skladatele Huberta Parryho, Chorální preludium Schmücke dich, o liebe seele Johanna Sebastiana Bacha, Deux danses à Agni Yavishta francouzského skladatele a válečného hrdiny Jehana Arista Alaina a Andante Moderato c moll anglického skladatele, houslisty a dirigenta Franka Bridge.

 

4

 

Ashley Grote ve streamu z 10. března uvedl Mendelssohnovu Sonátu č. 3 in A, Chorální preludium An Wasserflüssen Babylon Johanna Sebastiana Bacha a také jeho Fantazii a fugu g moll.

Ze 17. března lze zhlédnout stream George Inscoea, který zahrál část Allegro ze Symfonie č. 6 g moll Charlese-Marii Widora, variace Jana Pieterszoona Sweelincka „Mein junges Leben hat ein End“ a Passacagliu c moll BWV 582 Johanna Sebastiana Bacha.

 

7

 

Foto: Fb katedrály, Kirsty O'neill

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.