středa, 23 září 2020 08:39

Břevnovská hudební setkání zahájí šestou sezónu a doplní ji o koncerty z té minulé

Autor:

Pátá sezóna pražských Břevnovských hudebních setkání byla letos na jaře v souvislosti s opatřeními vlády přerušena. Nyní na ni však pořadatelé navazují a tento podzim uskuteční zbývající čtyři koncerty z jara a dva, které už budou tvořit začátek sezóny šesté. Slavnostní zahajovací koncert v úterý 29. září od 19 hodin v Tereziánském sále bude recitálem dvou mladých operních pěvců, sopranistky Kristýny Vylíčilové a barytonisty Romana Hozy, které na klavír doprovodí Ahmad Hedar. Na programu koncertu nazvaného Ona a on v opeře budou árie a duety z oper Gaetana Donizettiho, Wolfganga Amadea Mozarta, Bedřicha Smetany a Antonína Dvořáka.

 

5

 

V náhradním termínu se 21. října od 19 hodin v kostele Církve československé husitské odehraje koncert s názvem Rozhraní klasicismu. Vystoupí na něm houslista Ivan Ženatý se smyčcovým souborem Ensemble 18+ a zazní Myslivečkův Houslový koncert A dur, Sinfonia in f Franze Aspelmayera a Beethovenův Houslový koncert D dur v úpravě pro smyčcový orchestr.

 

20

 

Tereziánský sál bude 27. října od 19 hodin místem recitálu sopranistky Kateřiny Kněžíkové a harfistky Kateřiny Englichové. Koncert přesunutý z května nese titul Kdo v zlaté struny zahrát zná. Evokuje tak, že půjde převážně o písňový večer, neboť tento název je úvodem Smetanových Večerních písní na texty Vítězslava Hálka. Zároveň vystihuje použití harfy jakožto strunného nástroje. Jestli zazní i Smetanův cyklus, není zcela patrné, ale určitě dojde na tvorbu Leoše Janáčka, Bohuslava Martinů, Vítězslava Nováka, Petra Ebena, Jana Franka Fischera či Sylvie Bodorové.

 

3

 

O téměř měsíc později (24. listopadu) na stejném místě ve stejný čas dojde k hudebnímu setkání Pokušení v rytmu tanga a hrát bude kytarové Duo ManeraSoňa Vimrová a Miroslav Žára. I tento koncert je přesunut, a to z březnového termínu minulé sezóny. Druhým projektem šesté řady Břevnovských hudebních setkání bude Adventní koncert, který připomene jubileum zakladatele a uměleckého vedoucího souboru Linha Singers, Jiřího Linhy. Stane se tak 9. prosince od 19 hodin v kostele Církve československé husitské, kde o týden později (16. 12.) zazní i Vánoční koncert ženského pěveckého sboru Carmina Bohemica, který vede sbormistryně Věra Hrdinková.

 

4

 

1

 

Foto: Fb Břevnovských hudebních setkání, Fb Kristýny Vylíčilové, Fb Ensemble 18+

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.